سایز پست اینستاگرام – سایز استوری اینستاگرام

سایز پست اینستاگرام – سایز استوری اینستاگرام

اگر پیج اینستاگرامی مدیریت می کنید حتما بارها دیده اید که پیج های حرفه ای از قالب های استاندارد با شکل های اصلی و در ابعاد مشخص استفاده می کنند.این موضوع در جذب مخاطب نقش بسیار زیادی دارد و می تواند آمار پیج را افزایش و در مقابل فروش پیج های فروشگاهی را افزایش دهد.اصول طراحی قالب اینستاگرام اولین موردی است که باید به آن توجه کنید . یکی از مهمترین اصول انتشار محتوای با کیفیت است . در مرحله بعدی انتخاب بهترین اندازه پست اینستاگرام و همچنین بهترین اندازه استوری اینستاگرام قرار می گیرد.
در گذشته فقط امکان ارسال پست و قالب ویدئو وجود داشت.اما به مرور زمان امکانات مختلفی مانند Story، IGTV و Live به اینستاگرام اضافه شده است و اندازه های مختلف برای طراحی قالب اینستاگرام میتواند کمی دشوار باشد

فهرست مطالب

سایز پست اینستاگرام

پست های اینستاگرام عموما دارای بیشتری طرفدار ها هستند و مهم ترین توجه کاربران هم به همین پست ها می باشد.پست ها دارای ابعاد مختلفی می باشند. توجه به ابعاد استاندارد می تواند پست های فوق العاده ای طراحی و باعث رشد پیج شود.میتوانید مواردی را در پایین مشاهده کنید:

سایز پست اینستاگرام

سایز پست اینستاگرام مربعی (۱ در ۱)

بهترین و ایده آل ترین اندازه برای پست های اینستاگرام ۱۰۸۰پیکسل در ۱۰۸۰ پیکسل با نسبت ابعاد یک عکس مربعی و یا یک پست ویدیویی ۱:۱ است. البته این نکته راتوجه کنید که تصاویر بزرگتر از ۱۰۸۰*۱۰۸۰ پیکسل باشد، اینستاگرام به طور خودکار اندازه را برای نمایش فشرده می کند. فشرده سازی بیش از حد تصویر عمدتاً بر کیفیت تصویر تأثیر می گذارد. همین امر برای تصویر کوچکتر از ۳۲۰PX*320PX نیز صادق است. اینستاگرام باید تصویر را متناسب با ابعاد استاندارد آن برش دهد که این امر کیفیت تصویر را کاهش می دهد. برای اینکه تصاویر خود را در اینستاگرام بهترین کیفیت را داشته باشید، اندازه آنها را به ۱۰۸۰*۱۰۸۰ پیکسل دیگر تنظیم کنید. همچنین جالب است بدانید که اینستاگرام کیفیت تصویر وب را بسیار بیشتر از اپلیکیشن موبایل حفظ می کند.

سایز پست اینستاگرام عمودی

اگر یک عکس عمودی یا به اصطلاح مستطیلی با اندازه بزرگتر آپلود کنید، از شما خواسته می شود که بخشی از عکس را متناسب با اندازه استاندارد برش دهید. بنابراین، اگر می خواهید عکسی را بدون هیچ برشی در اینستاگرام آپلود کنید، می توانید هنگام آپلود عکس، از دکمه سایز کامل در گوشه سمت چپ پایین تصویر استفاده کنید.

اندازه ایده آل برای عکس ها و ویدیوهای اینستاگرام ۱۰۸۰ پیکسل در ۱۳۵۰ پیکسل است 

سایز پست اینستاگرام افقی

برای طراحی قالب اینستاگرام بهتر است ابعاد و سایز قالب اینستاگرامی که قرار است طراحی شود را از قبل مشخص کنید باید نسبت ابعاد عکس های مستطیلی افقی حفظ شود. با این ابعاد کیفیت عکس افقی شما در اینستاگرام حفظ خواهد شد. با این حال، می توانید عکس هایی با نسبت تصویر ۱۶:۹ را نیز در اینستاگرام آپلود کنید. در این صورت اینستاگرام به صورت خودکار حاشیه ای به اطراف عکس شما اضافه می کند.این نوع ابعاد را می توانید در اکثر پست های اینستاگرام مشاهده کنید.

 سایز ایده آل عکس ها و فیلم های افقی ۱۰۸۰px در ۶۰۸px است.

سایز ویدیو اینستاگرام

سایز پست ویدیو اینستاگرام

در اینستاگرام، کاربران می توانند ویدیوهای مختلفی را در پست های خود آپلود کنند.در اینجا اندازه های مناسب برای پست های ویدیویی اینستاگرام در دو حالت افقی و مربعی دسته بندی می شوند

ویدئو مربع :

در نسبت ابعاد : ۱:۱ و با حداکثر اندازه  ۱۰۸۰px در ۱۰۸۰ پیکسل طراحی می شود مدت زمان بین ۲ تا ۶۰ ثانیه برای پست های ویدیویی می باشد

ویدئو افقی یا لنداسکیپ (Landscape) :

اکثر ویدیو های اینستاگرام در این ابعاد نسبت ابعاد  ۱۶:۹ و با اندازه  ۱۰۸۰px در ۶۰۷px آپلود می شوند

سایز استوری اینستاگرام

سایز استوری اینستاگرام

اینستاگرام برای اولین بار در اواسط سال ۲۰۱۶ ویژگی استوری را منتشر کرد.کاربران به منظور جذب بیشتر مشترکین خود و اطلاع رسانی از کار خود از استوری ها استفاده می کنند. شما می توانید تصاویر غیر ضروری و کم اهمیت را در قسمت استوری قرار دهید اما پس از ۲۴ ساعت پاک می شوند و صفحه شما را شلوغ و درهم نمی کنند. در ادامه سایز استاندارد برای استوری را اعلام میکنیم.

هر عکس و ویدیو با ابعاد استاندارد ۹:۱۶ را در استوری اینستاگرام اپلود کنید. اگر می خواهید استوری شما تمام صفحه باشد و کل صفحه را پوشش دهد، استوری را به اندازه ۱۰۸۰*۱۹۲۰ پیکسل و نسبت تصویر ۹:۱۶ طراحی کنید.

سایز استوری اینستاگرام

سایز IGTV اینستاگرام

اینستاگرام در آپدیت جدید قابلیت IGTV را به اپلیکیشن خود اضافه کرده است. این ویژگی به آپلود ویدیوهای طولانی در اینستاگرام کمک می کند. اینستاگرام به کاربران این امکان را می دهد که ویدیوها را با محدودیت زمانی اپلود کنند. این تایم برای پست های اصلی یک دقیقه و برای استوری ها ۱۵ ثانیه است و تا کنون کاربر فقط می توانست ویدیوهای خود را از این طریق آپلود کند.البته اینستاگرام اخیرا  اجازه می دهد تا ویدیوهای افقی را در اینستاگرام IGTV  نیز آپلود کنند و پست های ویدیویی نیز همانند آی جی تی وی نمایش داده می شوند.


اندازه IGTV در ابعاد افقی و عمودی همانند زیر می باشد :

IGTV عمودی :

  • بیشترین نسبت ابعاد ۹:۱۶ و کمترین ابعاد ۴:۵ و حداکثر اندازه  ۱۰۸۰px در ۱۹۲۰px

IGTV افقی :

  • بیشترین نسبت ابعاد ۱۶:۹ و کمترین ابعاد ۵:۴ و حداکثر اندازه ۱۹۲۰px در ۱۰۸۰px

اندازه کاور IGTV :

  • این اندازه نسبت ابعاد : ۱:۱.۵۵و در اندازه ۴۲۰ پیکسل در ۶۵۴ پیکسل می باشد

امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۵ / ۵. تعداد آرا ۳

امتیاز ثبت نشده!اولین نفر باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×