بهترین مانیتور ها برای طراحی


بهترین مانیتور ها برای طراحی – انتخاب یک مانیتور برای ادیت و طراحی میتواند بسیار دشوار باشد ، زیرا با وجود تنوع در بین مانیتور ها انتخاب نیاز صحیح بسیار سخت میباشد. اینکه مباحثی مانند کیفیت رنگ و نمایش آن ; کیفیت مانیتور و …. که میتواند گیج کننده به نظر برسد.کاربران و طراح ها ممکن است برای انتخاب بهترین مانیتور برای طراحی دچار سردرگمی شوند.

دلایلی که میتواند در بررسی مانیتور برای طراحی بررسی شود میتوان به نوع پنل مانیتور ; میزان روشنایی ; رزولوشن مانیتور ; تراکم پیکسل ها و میزان رنگ بندی و .. اشاره کرد. ممکن است یک مانیتور تراکم پیکسل عالی و رزولوشن بسیار بالایی داشته باشد اما مناسب یک طراح نباشد زیرا یکی دیگر از مؤلفه های مهم پنل و میزان شفافیت برای نمایش رنگ بندی است. این موضوع به طور مستقیم با طرح خروجی کاربر ارتباط دارد.

برای مثال ممکن است طراحی با رنگ دلخواه صورت بگیرد اما خروجی اندکی متفاوت نسبت به طرح اصلی باشد.برای همین امروز در آرتیک به بررسی بهترین مانیتور برای طراحی می پردازیم.

 

 

مؤلفه های یک مانیتور خوب برای طراحی

اندازه مانیتور

مهم ترین و اولین چیزی که باید بررسی گردد همین اندازه و ابعاد مانیتور می باشد. البته ، این عامل به بسیاری از عوامل دیگر از جمله بودجه و … خیلی چیز های دیگر نیز بستگی دارد اما بهتر است ابتدا این موضوع را تعین کنید که مانیتور با چه ابعادی نیاز دارید. پیشنهاد ما و البته بیشتر مانیتورهایی که امروزه طراحان انتخاب میکنند ( با توجه به بودجه ) مانیتور  ۲۴ اینچی و بزرگتر هستند کمترین سایزی که میتوانید از آن استفاده کنید و دچار مشکل نشوید ۲۴ اینچ می باشد که در صورت نیاز و یا بودجه کافی میتوانید این موضوع را به بالاتر تعویض کنید.

پنل ها

قبلا درباره پنل ها صحبت کرده ایم. پس فقط به توضیحی کوتاه بسنده میکنیم.برای انتخاب یک مانیتور برای طراحی و ادیت بهتر است یک مانیتور با پنل IPS انتخاب کنید زیرا میتواند شفافیت رنگ بسیار بالایی را نمایش دهد.پنل های VA و TN برای طراحی در نمایش شفافیت رنگ ممکن است اندکی ضعیف عمل کنند.پس بعد از انتخاب و بررسی ابعاد مانیتور مورد نظر به نوع پنل مانیتور نیز دقت داشته باشید.

 

رزولوشن و کیفیت

وضوح به معنای تعداد پیکسل های صفحه نمایش است که نقاط رنگی را در تصاویر نشان می دهد و مهم ترین و اصلی ترین موضوع در کیفیت تصویر نمایش داده شده همین مورد است. بنابراین واضح است که هرچه تعداد این پیکسل ها بیشتر باشد ، تصویر نمایش داده شده دقیق و دقیق خواهد بود. امروزه مانیتور ها دارای رزولوشن های Full HD یا ۲K یا ۴K هستند که باز هم این مورد و انتخاب آن بستگی به نوع نیاز کاربران دارد.

پیشنهاد ما این است که برای طراحی حداقل کیفیتی که میتوان انتظار داشت و طراحی را به صورت حرفه ای انجام داد ; کیفیت فول اچ دی یا Full HD است. هرچند در مانیتور های اچ دی هم نتیجه کار بسیار مناسب می باشد

 

نوع صفحه نمایش

این مورد اهمین بسیار بالایی ندارد اما میتواند بسیار تاثیر گذار باشد . اول باید بررسی کنید که جای مانیتور قرار است در کدام قسمت باشد و آیا ممکن است نور های اطراف روی مانیتور تاثیر بگذارد یا خیر؟

در یک محیط بسیار روشن ، بازتاب نور از صفحه مانیتور در نمایش شما تداخل ایجاد می کند. اگر قصد دارید در محیطی روشن از مانیتور استفاده کنید ، صفحه نمایش شما باید از نوع روکش مات باشد. البته باز هم اگر تجربه استفاده از مانیتور با روکش مات دارید ممکن است برای شما اندکی ناخوشایند باشد زیرا در مانیتور های قدیمی روکش مات اندکی از شفافیت تصویر میکاهند. البته در مدل های جدید ; با یک لایه جاذب بازتابنده ، در حالی که صفحه براق دارند ; هرگونه تابش را دفع می کنند یا کاهش می دهند تا چشم بیننده مزاحم نشود یا تصویر خروجی تحت تأثیر قرار نگیرد.

میزان روشنایی

مانیتور ها دارای یک میزان تابش مشخصی هستند که میتواند میزان روشنایی خروجی پنل های مانیتور را نمایش دهد. میزان بالا و مناسب شدت روشنایی می تواند در نمایش رنگ مانیتور بسیار موثر باشد. پس یکی دیگر از این مولفه ها برای انتخاب مانیتور بررسی میزان روشنایی مانیتور می باشد

 

برای مشاهده مقالات دیگر آرتیک اینجا کلیک کنید

 

امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا ۰

امتیاز ثبت نشده!اولین نفر باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×